طراحی اَپ موبایل

اهمیت طراحی اپ موبایل + کاربرد آن در کسب و کار

امروزه کمتر کسی را می بینید که از تلفن هوشمند استفاده نکند. تقریبا در خیابان، مترو، دورهمی و هر جای دیگری بیشتر افرادی که می بینید موبایل در دست دارند. برخی از این افراد توانایی استفاده از کامپیوتر را ندارند. اما کار کردن با موبایل برایشان بسیار راحت است. فعالیت در شبکه های اجتماعی، جست و جو در گوگل و فعالیت های روزانه ی دیگر از مواردی است که با استفاده از موبایل انجام می دهند. دسترسی به اینترنت نیز در سال های اخیر آسان تر شده که همین موضوع باعث شده است که افراد فعالیت بیشتری در آن داشته باشند. به همین خاطر است که صاحبان کسب و کار، چه افرادی که از پیش در دنیای کسب و کار آنلاین فعالیت داشته اند و چه افرادی که کسب و کاری سنتی داشته اند و در حال حاضر از نوپایان فضای مجازی هستند، تصمیم به طراحی اپ موبایل گرفته اند. اپ موبایل باعث می شود مشتریان راحت تر خدمات را دریافت کنند. همچنین ارتباط با مشتری آسان می شود.

در ادامه گرین وب اهمیت طراحی اپ موبایل، کارایی آن و تفاوت اهمیت اپلیکیشن با وب سایت و همچنین هزینه های طراحی را برایتان شرح می دهد.

چرا یک وب سایت به تنهایی نیاز های یک کسب و کار را فراهم نمی کند؟

داشتن یک وب سایت عالی باعث می شود دسترسی به خدمات و محصولات یک کسب و کار امکان پذیر باشد. اما هدف کسب کار ها از ورود به فضای مجازی تنها در دسترس بودن نیست. طراحی اپ موبایل راه های ارتباط با مشتری را افزایش می دهد و امکانات بسیار گسترده تری را نسبت به وب سایت در اختیار مشتری می گذارد. تجربه ی مشتری در استفاده از خدمات شما در اپلیکیشن متفاوت تر از وب سایت می باشد. کاربران موبایل انتظاراتی از شما دارند که شما می توانید با توجه به استفاده های پیاپی آن ها در گذشته از دیگر اپلیکیشن ها و عادت به فضای اپلیکیشن این انتظار ها را با طراحی اپ موبایل برآورده کنید.

اگر تحقیقات اخیر را مطالعه کرده باشید، متوجه می شوید که تعداد کاربران تلفن هوشمند که خریدشان را از طریق اپلیکیشن به ثبت می رسانند نسبت به تعداد کاربرانی که این کار را از طریق وب سایت انجام می دهند بسیار بیشتر است. همچنین طبق تحقیقات دیگری که در سال های اخیر انجام شده است بیشترین تعامل کاربران تلفن هوشمند از طریق کار با اپلیکیشن ها و فعالیت در شبکه های اجتماعی صورت می گیرد. یعنی تقریبا 80 درصد از تعامل کاربران با موبایل ها در بستر اپلیکیشن انجام می شود.

انواع طراحی اپ موبایل با اهداف مختلف

از راهکار های تبلیغات برای کسب و کار ها می توان به طراحی اپ موبایل اشاره کرد. اپلیکیشنی که با هدف جذب و سپس وفادار سازی مشتری طراحی شود بسیار کاربردی است. شما می توانید از اپلیکیشن به عنوان یک روش عالی برای جذب مشتری از راه سرگرمی با هدف بازاریابی استفاده کنید. نوعی از کمپین ها که به منظور معرفی محصولات و خدمات به مشتری ایجاده شده اند،به تازگی شاهد افزایش مخاطبان و گسترش مشارکتشان در این نوع از اپلیکیشن ها هستیم. دلیل آن فضای ساده و به دور از پیچیدگی اپلیکیشن می باشد. پس به یاد داشته باشید که این مورد برای کمپین بازاریابی آنلاین بسیار مناسب است.

هدف طراحان اپلیکیشن های موبایل برای سیستم عامل های اندروید و IOS که سیستم عامل های تلفن همراه با بیشترین مخاطب هستند، متفاوت است. هدف اکثر کسب و کار ها از طراحی اپ موبایل، طراحی اپلیکیشن موبایل فروشگاهی، طراحی اپ موبایل کاربردی، طراحی اپلیکیشن با هدف تبلیغات و حتی طراحی اپلیکیشن موبایل محور جهت وفادار سازی مشتریان می باشد. شاید انواعی از اپلیکیشن ها باشند که با هدافی به دور از ارائه محصولات و خدمات طراحی شوند و تنها جهت سرگرم سازی و جذب مشتری طراحی شوند.

طراحی اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن های موبایل اختصاصی به چه منظور طراحی می شوند؟

این اپلیکیشن ها مخصوص کسب و کار ها، سازمان ها، استارتاپ ها و ایده های نو طراحی می شوند. اهمیت نیاز های مجموعه و هدف کسب و کار برای طراحان و اپلیکیشن ها بسیار زیاد است. مارکت ها پیش از منتشر کردن اپلیکیشن، حتما کیفیت طراحی اپ موبایل را بررسی می کنند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که کیفیت اپلیکیشن تان در این بازار رقابتی پاسخ گوی نیاز مشتری شما باشد. فراموش نکنید که داشتن قابلیت انتشار در اپ مارکت ها موضوع بسیار مهمی است.

به عنوان نمونه ای از موارد تاثیر گذار در کیفیت طراحی اپ موبایل فروشگاهی آنلاین می توان به امنیت اطلاعات کاربران اشاره کرد. درست است که دسترسی کاربر به همه ی سرویس های اپ از طریق منو و مطلع بودن از وضعیت کالا و وضوح مراحل خرید از مهم ترین اصول یک فروشگاه آنلاین است. اما شما باید جهت جلب اعتماد مشتری، رازدار اطلاعات شخصی او باشید که هنگام ثبت نام در اختیار شما می گذارد. پس مطمئن شوید که امنیت اپلیکیشن طراحی شده به اندازه کافی بالا باشد.

همان طور که پیش از این اشاره شد هدف هر کسب و کار از طراحی اپ موبایل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پس از متخصصین و طراحانی کمک بگیرید که این اهمیت را درک کرده باشند. به علاوه پیش از شروع کار لازم است که طی چند جلسه و تحقیق توسط کارشناسان با تجربه، نیاز شناسی صورت گیرد.

هزینه ی طراحی اپ موبایل

متفاوت بودن اهداف کسب و کار ها برای طراحی اپ موبایل و گستردگی نیاز ها باعث می شود هزینه ای ثابت در دست نباشد. چرا که برای نیاز های متفاوت باید از برنامه نویسان و طراحان با تخصص های متفاوت کمک بگیرید. اما هزینه ی آن برای سفارش طراحی اپ موبایل موضوع مهمی می باشد. بنابراین حتما با توجه به بودجه ی خود با کمک گرفتن از کارشناسان هزینه را به طور تقریبی برآورد کنید.

حتما متوجه شده اید که داشتن یک اپلیکیشن خوب در کسب و کار ها حائز اهمیت است. پس در برنامه های آینده ی خود جایی برای اقدام به طراحی اپ موبایل بگذارید. تیم گرین وب از همراهی شما در این راه خوشحال خواهد شد.

 

1
اشتراک‌گذاری
روابط عمومی

ارسال پاسخ

سوال امنیتی *