عوامل مهم هزینه خرید سایت

هزینه ی خرید سایت به چه فاکتور هایی وابسته است؟

اگر تا به حال به دنبال طراحی سایت برای کسب و کار خود بوده اید حتما درباره ی هزینه ی خرید سایت هم تحقیق کرده اید تا بفهمید که برای طراحی سایت برای کسب و کار خود چه مقدار باید هزینه کنید. با یک جستجو ی ساده در اینترنت به این موضوع پی می برید که هزینه ی خرید سایت در شرکت های مختلف بسیار متفاوت است. هزینه های خرید سایت از هزینه های بسیار پایین و حتی رایگان شروع می شود تا قیمت های چند ده میلیونی، به طوری که یکی از گسترده ترین بازه های قیمتی را می توان به خدمات طراحی سایت نسب داد. به راستی این همه تفاوت در قیمت ها برای چیست و آیا ساخت سایت حرفه ای رایگان ممکن است؟

گاهی اوقات کاربران با تبلیغات شرکت هایی مواجه می شوند که در ازای طراحی سایت با امکانات وسیع هزینه ی بسیار انکی را دریافت می کنند و گاهی اوقات نیز شرکتی در ازای طراحی سایت با امکانات معمولی هزینه های بالایی را از کاربرانش دریافت می کند. در این مقاله می خواهیم درباره ی فاکتور ها و متغیر های تاثیر گذار در هزینه ی خرید سایت توضیحاتی به شما کاربران بدهیم.

فاکتور های غیر اساسی در هزینه ی خرید سایت

طراحی سایت زیبا و با کیفیت، تحویل در سریع ترین زمان، پشتیبانی شبانه روزی و ….. کلمات و عباراتی هستند که معمولا شرکت های طراحی سایت برای جذب کاربران از آن ها استفاده می کنند. اما واقعا این عوامل در طراحی سایت تاثیر گذارند؟ نمی توان تاثیر این عوامل در طراحی سایت را نادیده گرفت اما امروزه نقش این عوامل کمرنگ تر شده و فاکتور های موثر دیگری اهمیت پیدا کرده اند.

فاکتور های اساسی و مهم در هزینه ی خرید سایت

فاکتور های اساسی در هزینه ی طراحی سایت به دو دسته تقسیم می شوند. از آنجایی که انواع سایت ها ویژگی های متفاوت و گوناگونی دارند. عوامل موثر در تایین قیمت این نوع سایت ها متفاوت است به طور مثال ویژگی های یک سایت فروشگاهی کاملا متفاوت است با ویژگی های یک سایت شرکتی یا خبری و به همین خاطر هزینه ی خرید سایت شرکتی با فروشگاهی کاملا متفاوت است.

اما یکسری ویژگی های عمومی هستند که مربوط به همه ی سایت های می باشند و وابسته به نوع خاصی از سایت نمی باشند که در ادامه می خواهیم به بررسی این عوامل موثر در طراحی سایت بپردازیم.

  • دامنه

اولین قدم برای راه اندازی یک وبسایت اینترنتی انتخاب دامنه و یا آدرس اینترنتی برای وبسایت می باشد. هر وبسایتی باید برای خود یک نام دامنه داشته باشد و این دامنه ها بر اساس پسوند های آخرشان قیمت گذاری می شوند به عنوان مثال دامنه هایی با پسوند ملی ir قیمتی در حدود 10 هزار تومان دارند اما دامنه هایی با پسوند های com, org, app, io و … قیمت های بالایی در حدود 150 هزار تومان دارند. پس اولین عامل موثر در هزینه ی خرید سایت نام دامنه ی آن می باشد.

  • هاست یا سرور

قدم دوم برای راه اندازی یک وب سایت و دومین عامل موثر در هزینه ی خرید سایت، خرید یا اجاره ی یک فضای ذخیره سازی برای ذخیره ی اطلاعات وبسایت روی آن است. گستره ی قیمتی هاست ها و سرور ها بسیار بیشتر از دامنه می باشد به طوری که هزینه ی هاست و سرور از هاست های رایگان شروع شده تا سرور های چندین میلیونی یک یکی از مهم ترین عوامل در قیمت هاست ها فضای ذخیره سازی آن است و برای یک سایت فروشگاهی به دلیل نیاز به آپلود تعداد زیادی عکس در سایت، کاربر لازم است که حد اقل یک هاست یک گیگابایتی برای سایت خود اجاره کند. البته فاکتور های زیادی دیگری نیز در قیمت هاست و سرور موثر هستند که در مقالات بعدی به آن ها می پردازیم.

  • امکانات سایت:

این که وبسایت شما از دو زبان پشتیبانی کند، برای نمایشگر های مختلف مناسب باشد یا در اصطلاح واکنشگرا باشد، هماهنگ با مرورگر های گوناگون باشد. قالب وبسایت اختصاصی طراحی شود یا از قالب های آماده استفاده شود، اصول و استاندارد های لازم درباره موارد مختلف در آن رعایت شود یا خیر و ….. مواردی هستند که هر کدام تاثیر زیادی در هزینه ی خرید سایت دارند.

  • سئو:

سئو یکی از عوامل بسیار مهم و موثر در هزینه ی خرید سایت می باشد و یک فرآیند نسبتا طولانی است چرا که سئو دو دسته فاکتور دارد که یکی مربوط به بخش طراحی و کدنویسی می باشد و یک دسته مربوط به کار هایی است که باید در طول زمان انجام شود و دسته ی دوم و معمولا به عنوان خدمات پس از فروشی است که شرکت ها در قالب خدمات اضافی به کاربران خود ارائه می دهند.

  • پشتیبانی

آخرین و مهم ترین فاکتور موثر در هزینه ی خرید سایت، هزینه ی پشتیبانی آن می باشد. شاید در نگاه اول پشتیبانی آنقدر مهم و تاثیر گذار در خدمات ارائه شده توسط شرکت ها نباشد اما آن دسته از شرکت ها که هزینه های چند ده میلیونی از کاربران خود دریافت می کنند بخش زیادی از این هزینه را بابت پشتیبانی دریافت می کنند. پشتیبانی خدمات زیادی ارائه می دهد به عنوان مثال در هر ساعتی از شبانه روز که سایت شما دچار مشکل شد می توانید با بخش پشتیبانی شرکت طراحی سایت تماس گرفته و برای رفع مشکل سایت خود اقدام کنید. خدمت دیگری که پشتیبانی ارائه می دهد این است که اگر پس از مد تی به این نتیجه رسیدید که بهتر است قسمتی از سایت تغییر کند و دوباره طراحی شود می توانید با بخش پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست خود را ارائه دهید.

موارد تاثیر گذار زیاد دیگری هم مانند پنل مدیریتی وبسایت و … هستند که در هزینه ی خرید سایت تاثیر گذارند اما موارد یاد شده در بالا از اهمیت بالاتری برخودارند.

شرکت دانش بنیان گرین وب با تجربه ی چندین ساله در حوزه ی طراحی سایت و اپلیکیشن برای کسب و کار های مختلف و همچنین به کارگیری نیرو های بسیار متخصص در زمینه ی طراحی سایت و اپلیکیشن های موبایلی آماده خدمت رسانی و دریافت سفارشات طراحی سایت و اپلیکیشن های موبایلی از شما کاربران محترم می باشد. برای ارسال سفارش به این لینک مراجعه کنید.

 

 

1
اشتراک‌گذاری
روابط عمومی

ارسال پاسخ

سوال امنیتی *